Make your own free website on Tripod.com
 
 

خانه

اموزش سودوکو

انواع سودوکو

روش حل سودوکو

پرینت سودوکو

برنامه کامپیوتری

لینک ها

ارتباط با ما

Persian

Sudoku

برنامه کامپیوتری

you don't have Flash Player

       

 

مقدمه

در این بخش شما شاهد یکی از زیباترین و علمی ترین نرم افزارها در زمینه بازی سودوکو هستید. این برنامه منحصر بفرد توسط گروه شبکه پردازی "آوا" طراحی, ساخته و مورد تست های علمی دقیق قرار گرفته است.

در حال حاضر تعدادی از مجلات در داخل و خارج کشور پازل های سودوکو روزانه خود را توسط این نرم افزار طراحی و به چاپ می رسانند, که این دلیلی بر موفقیت و کامیابی طراحان و سازندگان این نرم افزار می باشد.

امروزه برنامه های گوناگونی در ارتباط با بازی سودوکو در مناطق مختلف جهان ساخته و به فروش میرسد و کمتر دیده شده که به صورت رایگان اجازه دسترسی به چنین برنامه ای و با این کیفیت نازل در اختیار علاقه مندان به این سرگرمی قرار گیرد.

با این وجود در اینجا ما به منظور جلوگیری از سوء استفاده بعضی از سودجویان, محدودیت های اندکی را در برنامه گنجانده ایم تا با این عمل جلو چنین اتفاقاتی گرفته شود. به منظور اگاهی از محدودیت ها به بخش پایین همین صفحه مراجعه فرمایید.

خانه

اموزش سودوکو

انواع سودوکو

روش حل سودوکو

پرینت سودوکو

برنامه کامپیوتری

لینک ها

ارتباط با ما

 

         

you don't have Flash Player

 
 
 
         

استفاده از این برنامه به منظور طراحی و نشر جدول سودوکو در روزنامه ها, مجلات, کتاب ها و یا در سایر سایت های با ذکر نام و ادرس سایت بلامانع می باشد.

نام سایت : Persian Sudoku

ادرس سایت : http://PersianSudoku.tripod.com

 
         

ویژگی های نرم افزار

در این برنامه کامپیوتری در حد امکان سعی گردیده که جنبه های زیبایی شناسی در طراحی به منظور ایجاد تنوع و دوری از یکنواختی در دستور کار طراحان لحاظ گردد. به کار بستن دکمه ها در نهایت نواوری و اشکال مختلف به طور حتم باعث راحت تر شدن کار و تشخیص سریع در حل پازل می گردد.

در اینجا شما شاهد دو دکمه عملیاتی بر روی صفحه می باشید, که دکمه ابی به منظور از نوع اغاز کننده همان جدولی است که هم اکنون در حال حل ان بوده اید بدون انکه درجه دشواری و یا دیگر خصوصیات ان تغییری بکند. دکمه سبز رنگ به منظور اغاز طراحی یک جدول جدید با درجه دشواری که انتخواب می کنید به کار می رود. در جه های دشواری با پنج رنگ مشخص شده اند که از پایین به بالا به ترتیب شامل خیلی اسان, اسان, متوسط, سخت و خیلی سخت می شود, که با کلیک بر روی هر یک از انها در پایین ان مرتبه دشواری انتخواب شده نمایش داده می شود و با زدن دکمه سبز جدولی با همان انتخواب خود خواهیم داشت.

در رابطه با دقت و سرعت در خطایابی جدول چهار ناحیه منظور شده است:

ناحیه اول: در قسمت بالای جدول و بر بالای هر ستون علامت اخطاری قرار گرفته که در صورت تکرار اعداد در ستون مربوطه ان علامت نمایان می گردد.

ناحیه دوم: در قسمت سمت چپ جدول و روبروی هر ردیف علامت اخطاری قرار دارد که در صورت تکرار یک عدد در ردیف مربوطه ان علامت نمایان می گردد.

ناحیه سوم: در پایین جدول اصلی, جدول کوچکی قرار دارد که هر خانه ان نمایانگر یک ناحیه در جدول بزرگ ما می باشد و با تکرار اعداد در هر ناحیه علامت اخطار مرتبط با ان در جدول کوچک روشن می گردد.

ناحیه چهار: دقیقا در زیر جدول اصلی قرار گرفته و در ان مجموع کل خطاهای انجام شده در سه ناحیه دیگر را به نمایش می گذارد بنابراین با نگاه کردن به این قسمت می توان گفت در صورت خالی بودن این ناحیه جدول ما فاقد هر گونه خطایی می باشد.

در سمت راست جدول نیز شاهد اعداد 1 الی 9 می باشید که با انتخواب هر یک, ان عدد برای قرار گیری در جدول ما اماده می گردد و سپس با کلیک کردن بر روی هر یک از خانه های جدول ان عدد در ان خانه قرار می گیرد و با کلیک مجدد در همان خانه می توانیم ان عدد را پاک گردانیم.

در نهایت اینکه با پر شدن تمام خانه های جدول و نداشتن هیچ گونه خطا, شما برنده می باشید و زمان صرف شده برای حل پازل بر روی صفحه به نمایش در می اید.

 
 
         

محدودیت های نسخه موجود

در نسخه حاضر در این صفحه شما شاهد اعمال محدودیت هایی به منظور جلوگیری از سوء استفاده اشخاص سودجو می باشید. نکته اساسی که در اعمال این محدودیت ها مدنظر بوده, نداشتن هیچ اثر منفی در کیفیت این نرم افزار است.

بارزترین محدودیت اعمال یک بازه زمانی دسترسی به بازی, از ساعت 1 الی 13 هر روز به وقت محلی می باشد. در صورتی که در میانه بازی از محدوده زمانی خارج شوید, ان جدول را تا پایان کار می توانید ادامه دهید.

محدودیت دیگر حذف دکمه دیدن پاسخ جدول است که در نسخه اصلی با فشار این دکمه, جواب جدول نمایان می گشت.به غیر از این دو محدودیت, تمام ویژگی های دیگر این نرم افزار قابل دسترسی می باشد.

 

 
         
         

PersianSudoku 2006, All Rights Reserved